موضوعات
 • اخبار سایت
 • ماهیان گیاهخوار
 • ماهیان گوشتخوار
 • ماهیان همه چیزخوار
 • ماهیان آبشور
 • آموزش های پرورش ماهی
 • تصاویر ماهیان زینتی
 • ماهیان آب شیرین
 • آرشیو
  تبلیغات
  آمار سايت
  کاربران آنلاین: 3
  بازدید امروز: 174
  بازدید دیروز: 145
  بازدید این ماه:1511
  ورودی از گوگل: 47660
  تعداد مطالب: 166
  تعداد دیدگاه ها: 0

  برترين مطالب
  تبلیغات
  مطالب تصادفی
  آخرین مطالب ارسالی
  تبلیغات متنی

  آشنایی با نژاد های کوی (قسمت هفتم+ ویدیو)


   

  تا کنون در این سری مطالب نژاد های متنوعی از ماهی کوی را به شما معرفی کردم که بیشتر انها از نژاد های اصلی و کلاسیک این ماهی زیبا بودند. اما تکثیر کنندگان و علاقه مندان و حرفه ای های صنعت کوی خیلی تخصصی تر به نژاد شناسی ماهی کوی توجه می کنند. در ادامه با کوی ایران همراه باشید تا بیشتر با نژاد های تخصصی ماهی کوی آشنا شوید.

   

   

   

   

   نژاد کوهاکو و زیر مجموعه های آن:

  بدون شک یکی از معروف ترین نژاد های ماهی کوی کوهاکو است. ماهی های نژاد کوهاکو به صورت عام با رنگ های قرمز و سفید در روی بدنشان شناخته می شوند. اما این ماهیان با توجه به الگو های روی بدنشان به زیر محموعه های و زیر گونه های مختلفی تقسیم بندی می شوند. این تقسیم بندیها معمولا بعد از رسیدن به بلوغ انجام می گیرد چون بچه ماهی ها در این نژاد ممکن است ترکیب رنگ یا الگو های رنگی اصلی خود را بخوبی نشان ندهند. هرچند همان طور که گفته شد تقسیم بندی های زیادی در مورد نژاد های کوهاکو وجود دارد ولی معتبرترین ان بر اساس نام تکثیر کنندگانی است که برای اولین بار هر کدام از ین نژاد ها را نژاد گیری کرده اند. این تقسیم بندی ماهی های کوی نژاد کوهاکو را به شش دسته ی زیر تقسیم می کند.

  Hiroshiam Sakai

  این نژاد یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین و البته گران قیمت ترین نژاد های کوهاکو در جهان است. این نژاد های زیبا برای اولین بار توسط مزرعه معروف ساکای به جهان معرفی شده و تا کنون نیز بهترین ماهی های این نژاد در همین مزرعه تولید و تکثیر می شوند. مهم ترین وجه تمایز این نژاد الگو های قرمز مشخص و گسترده روی سر آنهاست.

   

  Kuchibeni Hasegawa

  این نژاد هرچند به اندازه ی ماهی فوق معروف نیست ولی کمیاب بودن ان باعث شده که علاوه بر قیمت بالا یک ماهی کاملا خاص به حساب آید. این ماهیان همان طور که از نامشان پیداست در مزرعه ی هاسگاوا نژادگیری و تولید شده اند. این ماهیان با نقطه ی یا لکه ی متمایز قرمز رنگ بر روی لب بالایی شان شناخته می شوند.

   

  Maruten Sandan Yagozen

  تشخیص این نژاد به دلیل شباهت زیادش با دیگر نژاد ها کمی مشکل است ولی نکته ی مهم در مورد این نژاد این است که لکه ی قرمز روی سر ماهی بوده و به روی بدن کشیده نمی شود و با دیگر لکه های قرمز روی بدن نیز در ارتباط نیست.

   

  maruten yondan

  این نژاد نیز بسیار مشابه با نژاد فوق است ولی تفاوت اصلی در این است که در این نژاد علاوه بر لکه ی روی سر باید چهار لکه دیگر که کاملا قابل تفکیک باشند بر روی بدن دیده شود.

  Godan Kohaku

  این نژاد بدون شک یکی از با کیفیت ترین زیر مجموعه های ماهی کوهاکو است که تاکنون نژادگیری شده است. ترکیب متناسب و هماهنگ رنگ فرمز و سفید در این ماهیان بی نظیر و تاثیرگذار است. همچنین این ماهیان دارای یک لکه ی بزرگ قرمز بر روی سر هستند که تغریبا حد فاصل بین دو چشم ماهی را فرا می گیرد.

   

  Matsunosuke Kohaku

  بدون شک با توجه به تاریخچه ی این ماهی می توان گفت که این نژاد جزوه اصیل ترین نژاد های کوهاکو می باشد. در این ماهیان تغریبا بیش از دو سوم پشت ماهی با رنگ قرمز بسیار گیرا و عمیقی پوشانده شده است. انچه در این نژاد بسیار بر ارزش نهایی تاثیر گذار است عدم عبور الگو های قرمز پشت از خط میانی یا همان خط جانبی است.

  حجم :
  پسورد : برای راحتی شما ندارد
  موضوع : ماهی کوی
  ارسال توسط : مدیر سایت | در تاریخ : ۱۷ فروردین , ۱۳۹۳ | دیدگاه: بدون دیدگاه