موضوعات
 • اخبار سایت
 • ماهیان گیاهخوار
 • ماهیان گوشتخوار
 • ماهیان همه چیزخوار
 • ماهیان آبشور
 • آموزش های پرورش ماهی
 • تصاویر ماهیان زینتی
 • ماهیان آب شیرین
 • آرشیو
  تبلیغات
  آمار سايت
  کاربران آنلاین: 1
  بازدید امروز: 176
  بازدید دیروز: 387
  بازدید این ماه:1933
  ورودی از گوگل: 49209
  تعداد مطالب: 166
  تعداد دیدگاه ها: 0

  برترين مطالب
  تبلیغات
  مطالب تصادفی
  آخرین مطالب ارسالی
  تبلیغات متنی

  گیاهان آبزی و سازگاری انها با ماهی کوی گونه ها و شرایط نگهداری (قسمت چهارم)


  یاهان ابزی و گیاهان اب دوست نقش مهم در برک های کوی بازی می کنند انها با گرفتن مواد نیتروژن دار از اب و ایجاد فضای طبیعی برای برکه سلامت و شادابی موجودات برکه را تضمین می کنند. در ادامه به معرفی چند گونه دیگر از این گیاهان می پردازم.

   

   

   

   

   

  زنبق پرچم ابی (iris versicolor):

  زنبق نام یک سرده با ۳۰۰–۲۵۰ گونه است. معمولاً در خاک‌های خنثی یا قلیایی و سبک و قابل نفوذ رشد می نماید. گل آذین زنبق معمولاً گرزن یک سویه یا سنبله و یا خوشه‌ای است. برگ‌ها معمولاً منتهی به غلاف می‌باشد. تکثیر زنبق معمولاً با استفاده از ریزوم صورت می‌گیرد. زنبق پرچم ابی معمول ترین زنبق برای کشت در برکه های کوی است. این گیاهان را به راحتی می توان در قسمت کم عمق برکه ها کاشت. این گیاهان علاوه بر توانایی بالا در جذب مواد نیتروژن دار اب با گلهای زیبای خود در فصل بهار فضای برکه را بسیار زیبا می کنند. رنگ گلهای انها بنفش با قسمتی هایی از زرد و سفید است. چون زنبق ها را به راحتی میتوان در داخل و خارج از اب کاشت انها بیش از پیش در بین دارندگان برکه های کوی محبوب شده اند. ویژگی دیگر این گیاه عدم نیاز به مراقبت و رسیدگی های زیاد و مقاومت نسبی انها در برابر عوامل بیماری زا است. این گیاهان تا ۹۰ سانتی متر رشد می کنند.

   

   

   گیاهان خانواده اختریان (Canna plant family):

  اختریان (Cannaceae) گیاهانی چندساله و دارای زمین ساقه با برگ‌های قاعده‌ای به هم پیچیده هستند که به شکل ساقه‌ای راست و کاذب درآمده‌اند. هرچند اکثر اعضای این خانواده توانایی زندگی در اب را دارند ولی برخی دیگر از انها برای اینکه بتوان انها را در داخل برکه کاشت باید دارای اندازه ای بیش از ۲۰ سانتی متر باشند تا بتوانند خود را از پوسیدگی در اب حفظ کنند. گونه های غیر ابزی که در اب کاشته می شوندباید در طول زمستان از اب خارج و در یک فضای سر پوشیده و در خاک نگهداری شوند ولی گونه هایی که ابزی هستند می توانند زمستان را در کنار ماهی ها و در برکه سپری کنند. این گیاهان تا ارتفاعی بیش از یک متر رشد می کنند و در طول تابستان با گل های رنگارنگ و زیبای خود برکه ها خود را بسیار زیبا می کنند. زیباترین گونه این خانوداه گونه ی Canna Australia می باشد که داری برگ هایی به رنگ تیره و گلی قرمز می باشد اما باید توجه داشت که این گونه یک گونه غیر ابزی است. معروف ترین گونه ابزی این خانواده Canna flaccida می باشد. این گونه کاملا ابزی دارای برگ هایی به رنگ سبز روشن و گل هایی به رنگ زرد لیمویی شناسایی می شود.

  Canna Australia:

  Canna flaccida:

  حجم :
  پسورد : برای راحتی شما ندارد
  موضوع : ماهی کوی
  ارسال توسط : مدیر سایت | در تاریخ : ۲۲ فروردین , ۱۳۹۳ | دیدگاه: بدون دیدگاه