موضوعات
 • اخبار سایت
 • ماهیان گیاهخوار
 • ماهیان گوشتخوار
 • ماهیان همه چیزخوار
 • ماهیان آبشور
 • آموزش های پرورش ماهی
 • تصاویر ماهیان زینتی
 • ماهیان آب شیرین
 • آرشیو
  تبلیغات
  آمار سايت
  کاربران آنلاین: 1
  بازدید امروز: 896
  بازدید دیروز: 330
  بازدید این ماه:1495
  ورودی از گوگل: 47674
  تعداد مطالب: 166
  تعداد دیدگاه ها: 0

  برترين مطالب
  تبلیغات
  مطالب تصادفی
  آخرین مطالب ارسالی
  تبلیغات متنی

  ماهیان و موجودات همزیست با کوی(قسمت پنجم مهمان های ناخوانده)


  برکه ها ی کوی به همان اندازه که برای صاحبان انها زیبا و جذاب هستند به سرعت می توانند مهمان های ناخوانده ای را به خود جلب کند. این مهمان های ناخوانده می توانند از پرندگان ماهی خوار تا حشرات کوچک متفاوت باشند. این موجودات هر کدام می توانند به نوبه خود مشکلاتی را در برکه ایجاد کنند که در ادامه راه های مقابله با هر کدام را برای شما شرح خواهم داد.

   

   

   

   

   

   

   

  خزندگان (Reptail):

  خزندگان با توجه به محیط هایی که در طبیعت زندگی می کنند معمولا علاقه زیادی به برکه های کوی دارند. این موجودات شناگران خوبی هستند و معمولا می توانند ماهیان را به راحتی شکار کنند. هرچند خزندگان در محیط های شهری امروزی زیاد معمول نیستند ولی باید توجه داشت یکبار ملاقات انها با برکه شما حتما تلفات زیادی را به بار خواهد اورد. معمول ترین مهاجمین به برکه های کوی لاک پشت های نیمه ابزی و ابزی و مار ها هستند البته دیگر خزندگان مانند تمساح ها خطرات بیشتری را ایجاد می کنند ولی حضور انها در برکه های کوی بسیار نادر است.

  لاک پشت ها:

  لاک پشت ها دارای انواع و گونه های زیادی هستند که همه ی انها برای برکه های کوی خطر افرین نیستند. به عنوان مثال لاک پشت های خشک زی فقط گیاه خوار هستند بنابرین به ماهیان شما اسیب نخواهند رساند. لاک پشت های ابزی و نیمه ابزی مهم ترین خطر برای برکه های کوی هستند این لاک پشت ها شناگران بسیار قابل و سریعی هستند و می توانند به خوبی در اب کمین کرده و ماهیان را شکار کنند. اهمیت این گونه ها به این دلیل زیاد است که اکثر لاک پشت هایی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند از گروه لاک پشت های نیمه ابزی هستند که معروف ترین انها لاک پشت گوش قرمز (ملقب به لاک پشت سنگاپوری ) است. لاک پشت های گوش قرمز در اب بسیار سریع شنا می کنند و توایی بالایی در شکار ماهی ها دارند. این گونه از لاک پشت ها دارای فک بسیار قوی هستند و می توانند با استفاده از انها ضخم های مرگبار و جبران ناپذیری در روی بدن شکار ایجاد کنند. لاک پشت های گوش قرمز کوچک بسیار ارام به نظر می رسند ولی گونه های بالغ به راحتی می توانند ماهیانی به اندازه ۱۵ -۱۷ سانتی متر را شکار کنند. هرچند توانایی شکار ماهیان بزرگتر از ۲۵ سانتی متر را ندارند ولی معمولا با استفاده از ارواره های خود باله و دم انها را ضخمی می کنند. با توجه به انچه که گفته شد هرگز لاک پشت های گوش قرمز را برای افتاب گرفتن و یا چرا کردن به داخل حیاط یا زمین هایی که در ان برکه های کوی قرار دارند نبرید.

   

   

  مارها:

  مارها هم به اندازه لاک شت ها خطر افرین هستند ولی برعکس لاک پشت ها به عنوان حیوان خانگی چندان معمول نیستند و به همین دلیل تمامی مشکلاتی که ایجاد می کنند ناشی از ورود گونه های ابزی وحشی به داخل برکه هاست بنابرین معمولا حمله مار به برکه های کوی در خارج از شهر ها و در نزدیکی محیط طبیعی زندگی شان رخ خواهد داد. مار های ابزی معمولا در رودخانه ها و ابگیر های طبیعی یا کنال های اب کشاورزی دیده می شوند. مار ها می توانند به راحتی ماهیانی چندین برابر بزرگتر از دهن خویش را شکار کرده و بخورند. مار ها شناگران بسیار قابلی هستند و معمولا با کمین در کنارهای برکه به شکار ماهی ها خواهند پرداخت. اگر برکه شما به شکل طبیعی ساخته شده باشد و دارای کفی غیر عایق باشد مار می توند مدت زمان زیادی را در بین ریشه گیاهان و خاک نرم اطراف برکه بماند به شکار ادامه دهد. برای جلوگیری از حمله مار ها در محل هایی که تعداد انها زیاد است بهتر است برکه ها را اندکی از زمین بالاتر اورد و در صورتی که امکان این کار برای شما وجود دارد محل های را که امکان ورود مار از انها وجود دارد با سیمان مخلوط با خرده شیشه بپوشانید.

  حجم :
  پسورد : برای راحتی شما ندارد
  موضوع : ماهی کوی
  ارسال توسط : مدیر سایت | در تاریخ : ۲۲ فروردین , ۱۳۹۳ | دیدگاه: بدون دیدگاه