موضوعات
 • اخبار سایت
 • ماهیان گیاهخوار
 • ماهیان گوشتخوار
 • ماهیان همه چیزخوار
 • ماهیان آبشور
 • آموزش های پرورش ماهی
 • تصاویر ماهیان زینتی
 • ماهیان آب شیرین
 • آرشیو
  تبلیغات
  آمار سايت
  کاربران آنلاین: 2
  بازدید امروز: 173
  بازدید دیروز: 145
  بازدید این ماه:1511
  ورودی از گوگل: 47660
  تعداد مطالب: 166
  تعداد دیدگاه ها: 0

  برترين مطالب
  تبلیغات
  مطالب تصادفی
  آخرین مطالب ارسالی
  تبلیغات متنی

  برکه های کوی چگونگی ساخت و راه اندازی(قسمت سوم)


  پس از اینکه شما شکل و محل برکه خود را مشخص کردید مهم ترین چیزی که باید به ان توجه داشته باشید داشتن یک فیلتراسیون مناسب است. دلیل اهمیت بالای فیلتراسیون در برکه های کوی این است که ماهی کوی برای سالم زیستن نیاز به اب سالم دارد و این اب سالم بدون وجود یک فیلتراسیون کارامد تامین نخواهد شد. پس با وب سایت کوی ایران همراه باشید تا شما را در ساخت یک فیلتراسیون علمی و کارامد یاری کنیم.

   

   

  اولین سوالی که در مورد فیلتراسیون برای یک برکه کوی مطرح می شود این است که ایا داشتن یک فیلتراسیون برای برکه شما ضروری است یا نه؟ جواب این سوال را می توان به این شکل داد که در مورد برکه هایی که دارای تراکم کمی ماهی و تعدا زیاد گیاهان ابی هستند ضروری نیست و شاید بتوان این نوع برکه ها را با یک پمپ هوا مدیریت کرد. ولی در اکثر موارد افراد حاضر نمی شوند که با صرف هزینه های بالا تنها از نصف ظرفیت برکه خود استفاده کنند و همچنیین در موارد بسیاری برکه ها انقدر کوچک هستند که بدون وجود فیلتر حتی نمی توان در انها ماهی نگهداری کرد. پس می توان نتیجه گرفت که فیلتراسیون یکی از بخش های مهم هر برکه کوی است.

  حالا نوبت به این می رسد که به این سوال پاسخ دهیم که یک فیلتر چه نقشی را در برکه انجام میدهد؟
  نقش هایی که یک فیلتر در چرخه اب یک برکه بازی می کند بسیار زیاد است ولی حداقل کارهایی که یک فیلتر باید انجام دهد به این ترتیب می باشد:
  ۱. فیلتراسیون مکانیکی: در این نوع فیلترینگ هدف حذف مواد زاید درشت اب است که در اب معلق هستند و باعث ایجاد کدورت در اب برکه میشوند. البته این قسمت فیلتر می تواند محلی برای تجمع جلبک ها وگیاهان زاید و یا غذا های خورده نشده و بخش های گیاهان در حال تخریب برکه شما باشد به همین دلیل رسیدگی دقیق و به موقع به این بخش از فیلتر بسیار مهم است.


  ۲. فیلتراسیون بیولوژیک:
  وظیفه این فیلتراسیون حذف مواد سمی حاصل از متابولیسم ماهی ها و عواملی همچون غذای خورده نشده و دیگر مواد در حال فساد است. این عوامل که به انها اشاره کردیم اثر خود را بر اب از طریق ایجاد مواد مضر نیترو
  ژن دار اعمال میکنند. در این مرحله است که یک فیلتر بیولوژیک کارامد باید وظیفه خود را به بهترین وجه باید انجام دهد. نحوه کارکرد فیلتر بیولوژیک به این صورت است که در این بخش از فیلتر فضایی برای لانه سازی باکتری های نیتروزموناس ایجاد می شود و اب با عبور از بین این قسمت نیتروژن رادر اختیار باکتری ها قرار داده و باکتری ان را تبدیل به موادی بی خطر برای ماهی ها میکند.

   

  ۳.فیلتراسیون شیمیایی:
  تمامی موادی که توسط دو نوع فیلترینگ بالا از اب حذف نشوند باید توسط این قسمت حذف شوند. عواملی همچون سختی اب عناصر و ترکیبات مضر و همچنین بوی بد توسط این قسمت از اب حذف می شود. از انواع مدیای فیلتر  شیمیایی می توان به ذغال اکتیو و زیولیت اشاره کرد.

   

  پس از اگاهی یافتن از موارد فوق باید نوع فیلترینگ مناسب برای برکه خود را انتخاب کنید که در مطلب بعدی از این سری مطالب به ان خواهم پرداخت.

  حجم :
  پسورد : برای راحتی شما ندارد
  موضوع : ماهی کوی
  ارسال توسط : مدیر سایت | در تاریخ : ۱۷ فروردین , ۱۳۹۳ | دیدگاه: بدون دیدگاه